projekt nr 1

1. Remont drogi osiedlowej Jaskółcza Instalacja oświetlenia na przejściu do ulicy Kwiatkowskiego


Opis projektu

Przełożenie płyt typu treliki na drodze osiedlowej ul. Jaskółcza w Malborku. Zapadające się, nierówne, zapadają się przy studniach kanalizacyjnych. .Remont poprawi wizerunek drogi i jakosc życia mieszkańców i użytkowników.
Wykonanie oświetlenia / 2 punkty/ w przejściu przez mostek kanału Juranda z ulicy Jaskółczej do ulicy Kwiatkowskiego. Ciemnica totalna. Nie widać chodnika. Wpłynie na bezpieczeństwo poruszających się osób. A jest ich poza mieszkańcami ulicy i osiedla sporo.

Szacunkowe koszty poszczególnych części realizacji projektu

Szacunkowy koszt realizacji zadania tyś. zł / w tym 2 szt latarni parkowej o wys. 3m po 1200 zł szt z osprzętem niezbędnym do podłączenia zasilania i okablowania.Montaż latarni parkowej wraz z kablem zasilającym 5 800,00 – 6 500,00 zł Ponieważ w zakres prac związanych z zadaniem jest przełożenie istniejącej kostki typu trylinka, materiał odpada i pozostaje sprawa zakupu, dowozu piasku na podsypkę, wyrównania poziome krawężników przy posesjach , Szacunkowy koszt przełożenia tego typu kostki waha się w granicach 25-30 zł za m2.co przy ilosci 350- 380 m2 daje kwotę 10,500 - 11,400 zł. . Ponieważ nie jestem specjalista w zakresie budownictwa drogowego podane dane pochodzą ze stron firm budowlanych oraz ich cenników. Jakość drogi widoczna na załączonych fotografiach.

Załączniki