projekt nr 4

4. Informatyzacja dostępu do Komunikacji Miejskiej


Lokalizacja

Projekt działa na obszarze całego miasta Malborka i tam gdzie osoby korzystają z komunikacji miejskiej MZK

Opis projektu

W dzisiejszych czasach trzeba być nowoczesnym, a nasze MZK takie nie jest dlatego trzeba to zmienić.

W pierwszej kolejności: Dodanie rozkładu jazdy MZK do "Map Google". W dzisiejszych czasach prawie każdy ma smartphone. I w 99% na każdym smartphonie jest aplikacja "Mapy" od firmy "Google" z której każdy korzystał z usług tej firmy. Firma Google oferuje aby za darmo dodać rozkład jazdy autobusów do swoich Map: https://maps.google.com/help/maps/mapcontent/transit/ https://support.google.com/transitpartners/contact/agency_participate. Dzięki temu w prosty i szybki sposób każdy z poziomu telefonu, komputera, tableta i innych urządzeń może wyznaczyć trasę z np. swojego domu do Gdańska gdzie mapy pokażą jak dojechać tam: Autobusem w Malborku -> PKP -> komunikacja miejska w Gdańsku. Dzięki temu nie trzeba wiedzieć jaki przystanek jest koło lokalizacji docelowej, ile przesiadek trzeba zrobić, o której będzie autobus bo to za nas zrobią Mapy Google które są dostępne na większości platform jak Smartfony, Komputery, Tablety itp. W dodatku jest przystosowana dla wielu osób np. z niepełnosprawnościami czy posiada wiele języków, więc turyści i obcokrajowcy nie będą mieli problemu z obsługą jej.

W drugiej kolejności: Przebudowa strony internetowej MZK. Strona ta zatrzymała się w czasie. Jest nieprzystosowana do korzystania na smartfonach, część zakładek nie działa i jest mało informacyjna. Także nie jest przystosowana dla niepełnosprawnych, co trzeba zmienić aby wyglądała jak na XXI wiek ie odstawała od wielkich miast.

Dostępność

Projekt będzie służył każdemu: Mieszkańcom Malborka czy też turystom, przejezdnym, osobom korzystającym z komunikacji miejskiej itp.

Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcę
Lp.Część składowaŁączny koszt
1Dodanie rozkładu jazdy do usług Google
2Ewentualnie dostosowanie infrastruktury do usług Google (jeżeli wystąpią). Koszt maksymalnie to ok:10 000 zł
3Modernizacja strony internetowej lub utworzenie jej na nowo. Koszt maksymalnie to ok:7 500 zł
Łącznie: 17 500 zł

Projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach

Ewentualna modernizacja w przyszłości strony internetowej lub co do usług Google Maps

Wnioskodawca wycofał projekt